Akademia Instytutu Biznesu - rozmowa z Dyrektorem Instytutu

Krzysztof, startujecie z nowym projektem – Akademia Instytutu Biznesu. Jak sam podkreślasz jest to pilotaż, dlaczego decydujecie się na taką tematykę?

Instytut Biznesu Collegium Nobilium Opoliense został stworzony w takim celu. Aby podejmować działania mające na celu przybliżenie młodym osobom tematyki biznesu. Bardzo często słyszę na szkoleniach z uczniami, że wymyślenie nazwy firmy i zarejestrowanie jej w urzędach daje już gwarancje sukcesu. Każdy uważa, że to kolokwialnie mówiąc „prościzna”, jednakże rzeczywistość weryfikuje wszystko. Dlatego chcemy edukować młode osoby, aby przed tym uchronić.

Jakie są założenia Akademii Instytutu Biznesu?

Razem z opolskimi przedsiębiorcami przygotowaliśmy projekt szkoleniowy, który holistycznie przygotowuje do prowadzenia z sukcesem firmy. Program szkolenia odpowiada na najważniejsze kwestie, z którymi mierzą się młodzi przedsiębiorcy - od samego założenia działalności gospodarczej, po finansowanie, sprzedaż, reklamę, zarządzanie i przywództwo. Chcemy przygotować każdą osobę jak najlepiej do prowadzenia firmy, dlatego też zajęcia będą prowadzone przede wszystkim przez doświadczonych praktyków - głównie wyróżniających się przedsiębiorców na naszym rynku.

Będziecie wspominać, że biznes to również potencjalne porażki?

Jest to nieodłączny element biznesu, z którym trzeba zawsze liczyć się. W biznesie nic nie przychodzi „ot tak” – są to często nieprzespane noce, godziny spędzone nad przygotowywaniem oferty, obserwowaniem trendów i bycie gotowym na szybką analizę i weryfikację założeń. Ale nie można w żaden sposób poddawać się, nawet jeśli wydarzy się coś, co potencjalnie może przynieść straty. Przykład Steve’a Jobsa to dobitnie pokazuje. Wyrzucony z Apple’a założył takie firmy jak NeXt czy Pixar żeby po jakimś czasie wrócić z przytupem do Apple i stworzyć z niego hegemona na rynku m.in. smartfonów.

Z jakimi szkoleniami uczestnicy AIB mogą się spotkać?

Przygotowaliśmy bogatą ofertę szkole, do których zaliczymy: tworzenie produktu i marki, zarządzanie sobą, zakładanie działalności w praktyce, budowanie strategii sprzedaży, techniki sprzedaży, marketing, social media w biznesie, prawo w biznesie, pozyskiwanie kapitału, psychologia w biznesie, podstawy ekonomii i dokumentacja w firmie. W ramach AIB będzie można uczestniczyć również w dodatkowych warsztatach z:  sprzedaży, social media w biznesie, negocjacji, czy HR. Co najważniejsze – zajęcia będą prowadzić praktycy ze znaczącym dorobkiem w swoich obszarach.

Zatem jak można dostać się na I edycję Akademii Instytutu Biznesu?

Wystarczy wejść na stronę www.collegium.opole.pl i wypełnić formularz rekrutacyjny. Później nastąpi weryfikacja i będziemy już indywidualnie kontaktować się z kandydatami. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego fanpage’a na Facebook!

 

Dziękuję za rozmowę

Dzięki serdeczne!

Archiwum