Opolski Zjazd II stopnia Collegium Nobilium Opoliense za nami!

 

22-23.04. br. odbył się opolski zjazd uczestników II stopnia Collegium Nobilium Opoliense.

W sobotę collegianci spotkali się z najważniejszymi samorządowcami z regionu. Na początku odwiedzili Urząd Wojewódzki, w którym porozmawiali z Wojewodą Opolskim, Adrianem Czubakiem o idei Odrzańskiej Drogi Wodnej i wykorzystaniu rzeki do handlu i rozwoju gospodarki.

W opolskim Ratuszu collegianci spotkali się z Prezydentem Miasta Opola, Arkadiuszem Wiśniewskim, który opowiedział o projekcie i procesie powiększenia Opola. W Ratuszu gościł również Zygmunt Szulc, współwłaściciel firmy Explomet, która zajmuje się wybuchowym platerowaniem metali. Na koniec pierwszego dnia uczestnicy Collegium spotkali się z Prezydent Kędzierzyna-Koźla, Sabiną Nowosielską. Prezydent opowiedziała o swoich doświadczeniach z działalności w biznesie i samorządzie oraz wskazała wspólne elementy, które łączą obydwa obszary. Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz podzielił się natomiast z collegiantami swoimi przemyśleniami na temat kreowania odpowiedniej polityki prorodzinnej.

W niedzielę collegiantów odwiedził Mikołaj Antoniak, właściciel firmy 12stopni oraz Gwardii Opole, który opowiedział o swoich doświadczeniach  skutecznego prowadzenia przedsiębiorstwa. Ostatnim akcentem opolskiego zjazdu II stopnia były inspirujące zajęcia z prof. Mirosławem Lenartem o mistyce wojny.

Sobotnie zajęcia pokazały jak ważny w działalności samorządowej jest plan i wizja rozwoju. Było to szczególnie widoczne przy okazji spotkań z Wojewodą i Prezydentem Opola. O tym wspominał również Prezes Collegium w czasie inauguracji, co potwierdza istotę skutecznej działalności publicznej - powiedziała Marzena Kozela, uczestniczka VI edycji Collegium. Zajęcia były bardzo inspirujące i cieszę się, że mogłem w nich brać udział. Szczególnie miło wspominam zajęcia z Mikołajem Antoniakiem, któryt mówił jak jest. Tego oczekiwałem od Collegium. Z niecierpliwością czekam na kolejny zjazd - dodał w czasie zjazdu Staszek Niewiński.

Zdjęcia z zajęć  opolskiego zjazdu dostępne są w galerii na naszej stronie internetowej.

Archiwum