Uroczysta inauguracja VI edycji Collegium Nobilium Opoliense

31 marca br. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego zainaugurowana została VI edycja Collegium Nobilium Opoliense. 36. collegiantów złożyło ślubowanie i stało się jednocześnie członkami jednej z najlepszych szkół liderów w Polsce.

Na uroczystości pojawiło się wielu znakomitych gości, wśród których wymienić należy Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ukrainy Jego Ekscelencję Andrija Deszczycię i Konsula Generalnego Ukrainy, Olega Mandiuka.

Gościem specjalnym uroczystości był Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, który wygłosił wykład inauguracyjny. W czasie inauguracji obecny był również Wojewoda Opolski, Adrian Czubak i Prezydent Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski. Uroczystość zgromadziła również przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu.

„Świat istnieje dzięki nielicznym. Gdyby ich zabrakło, przestałby istnieć”

Tymi słowami - przywołując Św. Rufina - zwrócił się do collegiantów Prezes Collegium Nobilium Opoliense, Marcin Ociepa. Dodał, że na ich barkach będzie oparta odpowiedzialność za kształt świata, który nas otacza. Absolwenci Collegium mają stać się elitą, będącą w stanie podołać wyzwaniom, które postawi stale rozwijający się świat i społeczeństwo.

Te słowa, sama uroczystość, zaproszeni goście, jak i panująca atmosfera pokazują, jak dużo zależy od tych nielicznych, na których liczy tak wielu!

 

Do samej inauguracji odniósł się również Prezes Collegium Nobilium Opoliense:

 

Poniżej przedstawiamy specjalny filmik, który jest podsumowaniem wydarzeń, jakie miały miejsce w Sali Orła Białego:

Archiwum