Warszawski Zjazd II Stopnia

W dniach 12-14 kwietnia Collegianci II stopnia wzięli udział w zjeździe warszawskim, czyli jednym z najciekawszych, ale też najintensywniejszych z wyjazdów. Dla uczestników to trzy dni spotkań, kilkunastu tutorów, masa wiedzy i doświadczeń.

Pobyt w Warszawie rozpoczął się od spotkania w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z wiceministrem Grzegorzem Witkowskim. Następnym punktem w planie była wizyta w PKN Orlen i spotkanie z członkiem zarządu Zbigniewem Leszczyńskim oraz kadrą kierowniczą spółki. Po przerwie obiadowej i spacerze po starówce Collegianci spotkali się z mec. Radzymem Wójcikiem z kancelarii prawnej Baker Mckenzie.

Następny dzień zjazdu rozpoczęła wizyta w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie razem z minister Jadwigą Emilewicz dyskutowaliśmy o Konstytucji Biznesu. Kolejną osobą, z którą dane było nam się spotkać był dr Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tego dnia w planach było jeszcze Zwiedzanie Sejmu i Senatu.

Pod koniec wizyty w Senacie, przyjął nas marszałek Sentatu RP Adam Bielan. Sobotnie zajęcia poprowadził Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych. Rozmawialiśmy o roli giełdy w gospodarce kraju.

Ostatnie spotkanie zjazdu w Warszawie to obiad z Piotrem Wawrzykiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Archiwum