Zjazd I stopnia Collegium Nobilium Opoliense

W ostatni weekend (tj. 13-14.05 br.) odbył się kolejny zjazd I stopnia Collegium Nobilium Opoliense

Pierwszego dnia, w czasie zajęć merytorycznych, poruszono tematykę szeroko pojętej aktywności społecznej. Dzień rozpoczął się od zajęć z Janem Żabą, harcmistrzem i działaczem społecznym, który rozmawiał z collegiantami o służbie i jej roli w dzisiejszym świecie. Następnie Krzysztof Salatycki wygłosił wykład pt.: "Przywództwo dnia codziennego", w którym zwrócił uwagę na to, jak ważne są gesty i postawy, które prezentujemy każdego dnia. Z dr. Bartłomiejem Machnikiem collegianci zastanawiali się jak najlepiej wykorzystać czas studiów. Pierwszy dzień zakończył wykład dr Doroty Piechowicz-Witoń, na temat społeczeństwa obywatelskiego. Ponadto naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego  przekazała collegiantom dużo cennych uwag, które dotyczyły założenia i prawidłowego funkcjonowania stowarzyszenia lub fundacji.

W niedziele uczestnicy Collegium dzień spędzili na zajęciach ze strzelectwa, które poprowadził Szczepan Wojdyła. Zakończeniem zjazdu było zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

To był bardzo udany zjazd. Collegianci  byli bardzo zadowoleni z układu zajęć i zawartości merytorycznej. Zwrócili szczególnie uwagę na fakt, że tematyka wszystkich wykładów była spójna i pozwalała na szeroką interpretację i analizę - mówi dr Bartłomiej Machnik, który był również odpowiedzialny za cały zjazd. Dużo radości i wrażeń zapewniły zajęcia ze strzelectwa, które collegiantom przypadły do gustu. W czasie rozmów wspominali, że gdyby nie Collegium to część z nich nie miałaby możliwości  uczestniczyć w tego typu wydarzeniu - dodał.

Zdjęcia ze wszystkich zajęć oraz wizyty w Muzeum Polskiej Piosenki dostępne są w galerii.

 

Archiwum