Zjazd I stopnia Collegium Nobilium Opoliense w Opolu

W dniach 03-04.06.2017r. w Opolu odbył się kolejny zjazd I stopnia Collegium Nobilium Opoliense

Pierwszy dzień rozpoczął się od zajęć z red. Joanną Pszon pt. "Jak pisać". Collegianci otrzymali szereg rad jakimi powinni się kierować przy pisaniu artykułów, pism czy oficjalnych e-maili.

Kolejne zajęcia przeprowadził rzecznik prasowy UO i asystent Rektora, Maciej Kochański, który wygłosił wykład: "Jak mówić". Po przerwie obiadowej Collegianci spotkali się z dr Ewą Skrabacz żeby porozmawiać o metodyce wystąpień publicznych. Pierwszy dzień zjazdu zakończyły zajęcia z dr. inż. Pawłem Kurtaszem, który przekazywał najważniejsze informacje na temat tworzenia prezentacji biznesowych.

W niedzielę collegianci spotkali się z dr. Bartłomiejem Machnikiem, z którym rozmawiali o mediach społecznościowych, ich istocie oraz wykorzystaniu w działalności publicznej. Warto wspomnieć, że wspomniane zajęcia będą miały swoją kontynuację, gdyż Collegianci wyrazili chęć dalszego zgłębiania wiedzy praktycznej z obszaru social media. Wynikiem tego będzie zorganizowane specjalne szkolenie dla osób, które są zdecydowane kreować swój wizerunek w przestrzeni internetowej.

Ostatnim akcentem zjazdu były zajęcia z szermierki, które odbyły się w sali Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej z dziekanem wydziału dr. hab. Zbigniewem Borysiukiem.

To był bardzo udany zjazd. Po raz kolejny Collegianci bardzo miło wspominają zajęcia z szermierki - powiedział dr Bartłomiej Machnik. Okazuje się, że wśród uczestników Collegium mamy przysłowiowe "perełki" we władaniu szpadą. W opinii dziekana wystarczyłoby im kilka treningów i bez żadnych problemów mogłyby wziąć udział w turnieju szermierczym! - dodał Machnik.

 

Archiwum